هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی ویلابا پیشرفت تکنولوژی در زمینه صنعت ساختمان و بیشتر شدن نیاز افراد به امنیت، راحتی و آسایش هوشمند سازی ساختمان ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هوشمندسازی ساختمان با بهره گیری از پروتکل های ارائه شده در این زمینه پیاده سازی و اجرا می شوند. از این سیستم می توان در هوشمند سازی ویلا ، سازمان‌ها، ساختمان‌های اداری و تجاری، هتل‌ها و همچنین بیمارستان‌ها بهرهمند شد. هدف از هوشمند سازی و استفاده از تجهیزات و سیستم های هوشمند در زمینه ساختمان و موارد ذکر شده؛ فراهم آوردن امنیت و آسایش بیشتر برای ساکنین و از همه مهم تر بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها است. در این مقاله قصد داریم درباره‌ی هوشمندسازی سازی باغ ویلا و مزایای ویلای هوشمند بیشتر صحبت کنیم و به بررسی موضوعات مرتبط در این زمینه بپردازیم.

ویلای هوشمند چیست ؟

یکی از دغدغه های افرادای که در مسافتی دورتر از محل سکونت خود، صاحب ویلا هستند؛ این است که نمی توانند به راحتی از وضعیت ویلای خود باخبر شوند و می بایست فردی را جهت نگهبانی از ویلا استخدام کنند. در حال حاضر بهترین راهکار جهت کاهش هزینه های جانبی برای نگهداری از ویلا و نظارت بر آن، هوشمند سازی و اجرای سیستم هوشمند برای ویلا است. با هوشمند سازی دیگر نیاز  نیست نگران نظارت و حفاظت از ویلای خود باشید چرا که براحتی می توانید توسط گوشی همراه، تبلت یا کامپیوتر شخصی خودتان در هرجایی که هستید ویلای خودتان را مدیریت و کنترل کنید. هدف استفاده از سیستم هوشمند ویلا افزایش امنیت، آسایش و کنترل و نظارت بر ویلا است.

در ویلای هوشمند تمام امکانات و تجهیزات از قبیل سیستم های تهویه و تهویه مطبوع، سیستم های روشنایی، در و پنجره‌ها، دوربین های مدار بسته، پرده ها و کرکره های برقی، دزدگیرها، موتورخانه و غیره توسط سیستمی یکپارچه، کنترل و مدیریت می شوند. علاوه بر این تمام عوامل موجود در فضای خارج از ویلا اعم از در پارکینگ، استخر، فضای سبز، راه پله و غیره در سیستم مدیریت یکپارچه قرار می‌گیرند.

هوشمند سازی ویلا به چه صورت است؟

در مقاله هوشمند سازی ساختمان در ارتباط با نحوه هوشمند سازی و مزایای آن صحبت کردیم. به همین دلیل شاید تصور کنید که هوشمندسازی ویلا و پیاده سازی سیستم های هوشمند همانند هوشمند سازی یک واحد مسکونی آپارتمانی است؛ اما در واقع تفاوت‌هایی در اجرا و ارائه راهکارها هوشمدسازی ویلاها و باغ‌های خارج از شهر وجود دارد. از آنجایی که یکی از مشکلات صاحبان ویلا وجود فاصله و مسافت زیاد بین محل سکونت و ویلا است، برای کنترل ویلای خود از راه دور به دنبال راهکاری ساده و در دسترس هستند که سیستم های هوشمند این امکان را در اختیار آن ها می‌گذراد. سیستم هوشمند ویلا این امکان را برای افراد فراهم میکند که از راه دور و توسط موبایل، تبلت و حتی کامپیوتر شخصی تمام امکانات بخش های مختلف ویلا را مدیریت و کنترل کنند.

پیاد سازی و اجرای هوشمند سازی در مرحله بازسازی یا ساخت ویلا صورت می‌گیرد. اما در مواقعی که یک ویلا کامل ساخته شده باشد جهت هوشمندسازی می بایست از پروتکل های بی سیم نظیر WIFI و تجهیزاتی که تحت این پروتکل کار می کنند استفاده شود. در واقع شرکت هوشمند سازی کیانی اسمارت در جهت فراهم ساختن بستری امن برای مشتریان و کسب رضایت آن‌ها، راهکارهایی با توجه به شرایط فعلی هر ملک و بودجه مدنظر کارفرما ارائه می دهد.

مزایا و کاربرد امکانات ویلای هوشمند

هدف از هوشمند سازی ویلا تنها حفظ امنیت باغ یا ویلا نیست بلکه بخشها و عوامل متعددی در یک ویلا وجود دارد که می توان از طریق سیستم هوشمند بصورت یکپارچه مدیریت و کنترل کرد. به فرض مثال هنگامی که در هوای گرم تابستان قصد رفتن به سمت ویلای هوشمند خود را دارید، قبل از رسیدن می توانید سیستم سرمایشی را روشن کنید تا زمان رسیدن شما، دمای محیط به دمای دلخواهتان برسد. همچنین میتوانید قبل از رسیدن، استخر و جکوزی را آماده سازی کنید. یا حتی در زمستان به محض حرکت به سمت ویلا، بخاری یا سیستم گرمایشی را فعال کنید. سیستم های تهویه، چیلرها، هواسازها، روشنایی نیز از قبیل عواملی است که شما می توانید قبل از رسیدن آن ها را به صورت دلخواه تنظیم و مدیریت کنید. یکی از مهم ترین مزیت های خانه یا ویلای هوشمند ، تعریف سناریو دلخواه مانند سناریو ورود و خروج است.

جهت مشاوره و اطلاع از هزینه هوشمند سازی ویلا با ما در ارتباط باشید

بدین منظور که شما تنها با لمس یک دکمه و انجام تنها یک اکشن، چند عملکرد را به صورت همزمان، فعال می‌کنید. مزایا و کاربرد هوشمند سازی ویلا تنها به همین موارد ختم نمی شود، چرا که با بهرهمندی از این تکنولوژی کنترل خودکار تمامی عوامل وجود دارد. به صورتی که شما می توانید تعیین کنید که چه ساعاتی در کدام فضا، لامپ ها و چراغ ها روشن یا خاموش شوند. همچنین سیستم هوشمند این قابلیت را دارد که به محض بروز اتفاقات ناشی از نشتی گاز، ترکیدن لوله آب و عواملی از این چنین، اعلام خطر کند. به همین دلیل،  شما می توانید هر لحظه از وضعیت ویلا و خانه خود در هرجا که هستید؛ مطلع شوید. باغ ویلای هوشمند مزایای دیگری هم از جمله نگهداری فضای سبز از راه دور در صورت عدم حضور شما راد دارا می باشد. زمانی که شما شرایط رفتن به ویلا را به مدت طولانی ندارید، قطعا دوست ندارید فضای سبز ویلای شما از بین برود و طروات قبل را نداشته باشد و اگر گلدان‌های گل متعددی دارید؛ پژمرده شود. بسیاری از افراد در جهت حفظ موارد ذکر شده، به روش های پرهزینه روی آورده یا افرادی را بعنوان نگهبان یا سرایدار استخدام می کنند تا مراقبت از ویلا را برعهده بگیرد. بنابراین شما تنها با هوشمند سازی ویلا می توانید از صرف هزینه‌های سنگین و ضررهای بیهوده جلوگیری کنید.

امکانات ویلای هوشمند

همانطور که در بالا گفته شد؛ ویلاهای هوشمند امکانات امنیتی و رفاهی بسیاری دارند که در ادامه به بررسی دقیق این موارد می پردازیم. علاوه بر تمام امکانات و قابلیت ها، هوشمند سازی در کاهش هزینه ها و بهینه سازی مصرف برق بسیار موثر خواهد بود. کنترل از راه دور و بهینه سازی مصرف انرژی از عوامل بسیار مهمی هستند که در انتخاب کارفرما بسیار موثر هستند.

  • کنترل روشنایی ها

یکی از امکانات و مزایای ویلای هوشمند مدیریت یکپارچه تمامی روشنایی‌های ویلا است. منظور از روشنایی تنها روشنایی های داخل ساختمان ویلا نیست، شما می توانید با استفاده از تجهیزات و سیستم هوشمند (مانیتور و کلیدهای هوشمند) در داخل ساختمان و همچنین با استفاده گوشی همراه خارج از محوطه ویلا از یک نقطه مرکزی قبل از رسیدن به ویلا یا در صورت حضور، روشنایی های داخل ویلا و همچنین فضای باز مثل چراغ های ورودی، آبنماها و همچنین فضای سبز را روشن کنید. علاوه بر این می‌توان با استفاده از سوئیچ ها و سنسورهای هوشمند، شدت نور را به صورت خودکار تنظیم کرد.

کنترل روشنایی ها در ویلای هوشمند

  • کنترل هوشمند دما

با توجه به اینکه افراد هر چند وقت یکبار به ویلای خود می روند، کنترل دمای محیط برایشان بسیار مهم است که اهمیت آن در فصل های سرد یا گرم سال بیشتر خواهد شد. در واقع محیط ویلا و باغ به گونه ای است که یک الی دو روز زمان می برد تا دمای محیط متعادل شود، اما با وجود سیستم هوشمند این مشکل حل خواهد شد. چراکه شما قبل از رسیدن می توانید با اطلاع از دمای ویلا، سیستم های گرمایشی یا سرمایشی را فعال کنید تا زمان رسیدن شما، دما به حد مطلوب رسیده باشد. با هوشمندسازی ویلا شما می توانید کنترل تمامی سیستم های تهویه مطبوع را از راه دور و توسط اپلیکیشن مربوطه داشته باشید.

 

  • سیستم آبیاری هوشمند

یکی از مزایای مهم و کاربردی در هوشمند سازی باغ ویلا، بهرهمندی از ابیاری هوشمند ویلا است. در آبیاری هوشمند سنسورهای تشخیص رطوبت وجود دارد که می تواند با توجه به رطوبت، دمای محیط و شرایط خاک و گیاهان مورد نظر، به صورت خودکار آبیاری را آغاز و در صورت نیاز قطع کند. همچنین برای گلدان‌ها نیز شما می‌توانید تایم مشخصی را در روز یا ماه تعیین کنید که به صورت خودکار آبیاری گلدان ها به میزان لازم انجام شود. این سیستم همچنین برای آبیاری مزارع، گلخانه ها، فضاهای سبز وسیع و گلدان های خانگی کاربرد دارد و شما هر جای دنیا که هستید می توانید گلدان ها و فضای سبز یا زمین های زراعی خود را آبیاری کنید.

ابیاری هوشمند ویلا